Cleo Skribent

Malá dílna pro výrobu psacích per, která v roce 1945 začala v garáži v Německu, se postupně rozrostla na společnost s vynikající celosvětovou reputací pro svá jemná, ručně vyráběná pera. I přes veškeré úspěchy si společnost drží pověst rodinného podniku, kde je na předním místě nejvyšší kvalita výroby, kvalitní a inovativní materiály a kde jsou dovednost stále předávány z generace na generaci. To je Cleo Skribent.

 

Historie značky Cleo je témě zrcadlovým obrazem německých dějin a to ve stejném časovém období. Založení značky v roce 1945 je považováno za symbol znovuzrození Německa po 2. světové válce.

V roce 1945 začal zakladatel firmy Cleo – pan Wurach vyrábět a produkovat pera ve své garáži. Pera vyráběl pomocí základních nástrojů a ze zbytků použitých materiálů. Zaměstnanci si z jejich pracovní situace dělaly legraci a přirovnávali se ke „starým Egypťanům“.
Při hledání vhodného pojmenování první kolekce per, využila myšlenku starých Egypťanů manželka pana Wuracha a pojmenovala první vyprodukovanou kolekci per CLEOPATRA. Později byl tento název zkrácen na CLEO a v tomto znění se používá dodnes.

Mezinárodní úspěch značky Cleo nastal se zavedením nástrojů pro technické kreslení – SKRIBENT, které se prodávaly ve všech zemích bývalé východní Evropy. Celé generace inženýrů považovali Skribent za nepostradatelný nástroj v jejich každodenním pracovním životě a stále si velmi dobře pamatují tuto řadu.

Dnes se značka Cleo stala synonymem pro ruční výrobu „hand-made“ psacích per, té nejvyšší kvality.

Cleo skribent je jednou z posledních opravdu německých značek. To znamená, že výroba všech výrobů – od jednotlivých dílů a součástí až po přípravu a následný prodej – probíhá v Německu. To je přesně to, co zákazníci v dnešní době vyžadují, a není tedy žádné překvapení, že hlavními trhy jsou Japonsko, Rusko, střední Evropa, USA a Kanada.

Kolébka značky Cleo – oblast Prignitz je pro mnohé jen oblast mezi řekou Labe a Havel. Racionálně to není zrovna jedno z nejoblíbenějších míst na světě, ale pro Cleo je to nejkrásnější místo na zemi. Milujemí zdejší přírodu, nížinaté lesy a čápy, kteří se tu v hojné míře vyskytují. A proto je snahou značky vtisknout tuto nádhernou přírodu právě do psacích potřeb, které se též vyznačují nejvyšší úrovní technického zpracování a smyslem pro detail.

Používají nejlepší a nejvíce inovativní materiály, jako je ebonit, vzácné dřeviny, platina, zlato a stříbro a vytvářejí tak jedinečné a krásné psací potřeby.

CLEO je pro lidi, kteří vidí svět stejně – kteří si všimnout malých detailů na velkých obrazech. Cleo není racionální a je na to hrdá.