Davosa

Davosa je švýcarská rodinný klenot, který započal svou historii již v roce 1861. Mechanické strojky Davosa jsou velmi populární, kvalitní a oblíbené nejen mezi soukromými sběrateli.

Počátky firmy se datují do roku 1881, kdy Abel Frédéric Hasler začal vyrábět pouzdra ke stříbrným kapesním hodinkám. Jeho syn Paul Hasler (1883-1977) založil Paul Hasler Terminages d´Horlogerie specializovanou na montáž hodinek pro různé hodinářské značky. Jeho bratr, David Hasler (1897-1951), se k firmě připojil v roce 1946 a mnoho let zde pracoval jako technický ředitel.

V sedmdesátých letech, kdy se začaly výrazně prosazovat quartzové strojky, začala firma nabízet kromě mechanických hodinek i quartzové, od roku 1974 pod jménem Hasler&Co S.A.

V roce 1993 vznikla značka Davosa a tímto rokem se datuje i počátek spolupráce s německou firmou Bohle GmbH,fungující na německém trhu od šedesátých let. První kolekce hodinek značky Davosa se setkala s velkým zájmem a a odstartovala úspěšnou spolupráci obou firem. V současné době nabízí zn.Davosa pod vedením Corinne Bohle širokou kolekci mechanických i quartzových hodinek.