Locman

Locman je jeden z nejvýznamnějších a největších italských výrobců hodinek prémiové kvality. Počátky značky jsou spojené s výrobou pro jednu z nejznámějších švýcarských hodinkářských firem.


Společnost byla založena v roce 1987 dvěma společníky Fulvio Locciim a Marcem Mantovani a z jejich jmen se zrodil i název Locman. Srdce značky bije na ostrově Elba. Zde, jen pár kroků od moře, je místo, kde vznikají nápady a vyvíjí se strategie. Ve městě Marina di Campo se nacházejí i správní oddělení, technické laboratoře, kontrola kvality, skladování a logistika! Samotná výroba pak probíhá zde a v Miláně, kde kolektiv několika desítek hodinářských mistrů pracuje na zajištění nejvyšších standardů kvality. Jednoduše, společnost Locman se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních hodinek. Cílem je uspokojit zákazníky, kteří hledají nadstandardní výrobky, jedinečné a trendy doplňky, designové hodinky s vysokou kvalitou.
Locman si klade za cíl představovat modely s inovativním designem, které se vyznačují přesností a spolehlivostí aby splnili požadavky spotřebitelů, kteří hledají originální a luxusní módní doplňky.

Nezaměnitelný italský design, nápaditost a použití inovativních high−tech materiálů jako karbon, kevlar či titan – to jsou špičkové hodinky značky Locman. Rodinný podnik z ostrova Elba vyvinul sérii hodinek výjimečného vzhledu pro použití v extrémních podmínkách a stal se oficiálním výrobcem hodinek pro italské ozbrojené síly.

Hodinky Locman vychází vstříc i sportovnějšímu vzhledu. Poznávacím prvkem na první pohled je barevnost i netradiční tvar ciferníků, které jsou však vyvedené v naprosté dokonalosti. Okořenění špetkou neotřelosti vybízí k tomu, aby dotvořily image extravagantnějšího rázu.

Design hodinek je elegantní a rafinovaný, pohrávající si s přirozeným kontrastem mezi křivkami a přímými čarami, který vytváří vrstvený efekt. Hodinky se vyznačují nevídanou tenkostí, lehkou avantgardou a ztělesněním slovního spojení "ikona moderní doby". Vysoké nároky na nezapomenutelný estetický dojem hodinek z řady Stealh jsou zastřešeny použitím nejmodernějších materiálů a postupů při výrobě.

Moderní design hodinek Change využívá hojně kombinaci živých barev, typických pro středomořský ostrov Elba, kde společnost Locman sídlí. Kontrast tamního prostředí byl inspirací pro tuto řadu hodinek. Navíc jsou hodinky vybaveny unikátním a celosvětově patentovaným systémem výměny řemínku, který lze snadno zaměnit za jiný jedním jednoduchým pohybem. To umožňuje zvolit si tu barvu řemínku, která se nejlépe hodí k celému outfitu, situaci, náladě či příležitosti, na kterou se chystáte.

Není to jen o designu. Samotné pouzdro hodinek je vyrobeno z chirurgické oceli barvené metodou PVD, je doplněno safírovým sklíčkem. Srdcem hodinek pak jsou přesné japonské strojky Miyota. Ciferník z karbonu nebo smaltovaný pro vyniknutí barev, řemínek z telecí kůže nebo silikonu. A také v různém barevném provedení.

Hodinky Locman jsou vhodné především pro sebevědomé aktivně žijící muže s potřebou se odlišit a vystoupit z řady, být vidět a současně působit přirozeným dojmem elegance. Pro muže, kteří uvítají a ocení neotřelý italský design a vysokou úroveň zpracování s využitím těch nejmodernějších technologií a materiálů.