Otto Hutt

Ušlechtilé materiály, čistý design a špičkové dílenské zpracování, takto se dají krátce charakterizovat psací potřeby Otto Hutt. Tato německá značka byla založena Otto Huttem v roce 1920 ve městě Pforzheim, které je dnes centrem německé produkce šperků. Zpočátku byla výroba orientována na kapesní potřeby ze stříbra, holící soupravy či kuřácké doplňky. Následně Otto Hutt rozšířil nabídku o psací potřeby.

Od samého začátku byla značka ovlivněna inovačním konceptem BAUHAUS - absolutní jednoduchost formy a základní představa, že forma sleduje funkci. V roce 1995 společnost změnila své jméno na Etra Weber GmbH a začala posilovat své postavení jakožto výrobce kvalitních a exkluzivních psacích psacích potřeb převážně ze stříbra.

V odvětví, kterému dominují masově vyráběné produkty z dálného východu, představují tyto psací potřeby něco zcela unikátního. Všechny díly psacích potřeb Otto Hutt jsou vyráběny výhradně v Německu. Na ploše více než 5.000m2 vznikají produkty dosahující technické a estetické dokonalosti. Základním materiálem každého přesně vysoustruženého dílu je mincovní stříbro 925/1000 nebo mosaz, která je až 6x lakována pro dosažení optimálního výsledku. Některé díly jsou galvanicky pokoveny platinou, zlatem nebo rutheniem.
Velký důraz na kvalitu je promítnut i do kontroly výroby každého dílu, která probíhá 3x denně v průběhu procesu. Náročnou výrobu uzavírá ruční kompletace, před kterou je většina dílů opakovaně leštěna.

Samostatnou kapitolou výroby je vytváření vzorů rytin, jež je prováděno laserem nebo starou technikou guilloche. Druhou zmíněnou techniku vyvinul Francouz Guillot v 17. století. Vzor rytiny je kopírován ze šablony na gravírovacím stroji. Pro představu u nejvyšší řady Otto Hutt toto gravírování pera trvá až jednu hodinu.

Výrobky každé ze čtyř produktových řad jsou dostupné v provedení plnící pero, keramické pero, kuličkové pero a mechanická tužka. U plnícího pera lze vybrat ze tří rozměrů konce hrotů a to F, M a B. Unikátnost každého kusu je doprovázena jedinečným kódem, laserem rytým na víčko pera nebo konec jeho těla. Toto šestimístné číslo je zaznamenáno do certifikátu, který je součástí elegantního černého obalu.
Srdcem každého pera je jeho hrot. Otto Hutt používá vlastní hrot, jenž je indikátorem mimořádné kvality (technické dokonalosti). Hrot může být vyroben z 18-ti karátového zlata.

Design 01 je z psacích potřeb Otto Hutt nejjednodušší a stylově nejčistší. Jeho nenápadné linie minimalizují design na samou podstatu. Jen víčka dodávají perům jemný nádech extravagance. Jsou vyrobena z mincovního stříbra v hladkém provedení nebo s rytým vzorem úzkého proužku či jemných vlnek. Tělo pera je vyrobeno z mosazi a lakováno ve čtyřech barvách.

Design 02 v sobě spojuje klasický styl a tradiční mistrovskou práci. Tělo víčka i pera je vyrobeno ze stříbra, a jsou v hladkém provedení nebo rytým vzorem proužků či pláství. Milovníci větší extravagance ocení variantu kombinace stříbra se zlatem s hladkým povrchem.

Psací potřeby Design 03 zcela splňují filozofii produktů Otto Hutt. Vzhled stříbrného víčka doplňuje laserem rytý opakující se monogram Otto Hutt nebo obdélníky. Tělo pera je buď ze stříbra nebo z mosazi pokovené platinou nebo zlatem a důmyslně lakované ve třech odstínech.

Design 04 je vlajkovou lodí značky Otto Hutt. Touto řadou vstupuje Otto Hutt do segmentu prémiových značek.
Tato řada zůstává do posledního detailu věrna principům této značky: dokonalé řemeslné zpracování, absolutní funkčnost, dlouhá životnost díky použití trvalých materiálů. Klasický design této řady bez zbytečných ozdob a ornamentů je bezvýhradně přizpůsoben svému účelu. Každý kus má optimální rozměr a je vyvážen pro snadnou manipulaci. Plnící pera této řady mohou být vybavena unikátním hrotem z 18-ti karátového zlata. Hrot je několikrát ručně broušený a následně leštěný. Zvláštním znakem je spolehlivý klip s pružinovým mechanismem, který je vyroben z oceli, pokoven vrstvou platiny a dokládá vysokou preciznost mechanického zpracování.

Dotek exkluzivity. Psací potřeby Otto Hutt jsou zosobněním nejvyšší možné kvality. Navíc svým majitelům nabízejí velmi příjemné používání. Decentní design, klasický styl, mistrovské zpracování, to jsou hodnoty definované zakladatelem značky, jichž se drží dodnes.